Venkovní kotelny na kusové dřevo

Vysoce efektivní technologie spalování dřeva

ověřeno desetiletími provozu a neustálého vývoje

E-Classic venkovní kotelna na dřevo s technologií splňování je obvykle umístěna obvykle 10-15 m (omezeno pouze ztrátou v potrubí) vzdálen od vašeho domu nebo firmy a lze ji napojit na jakýkoliv stávající topný systém. Topeniště a výměník je obklopen vodním pláštěm, ze kterého je voda dodávána do otopného systému izolovaným potrubím. ​

Naše produktová řada venkovních kotelen absolutně mění názor na efektivitu a emisní zátěž při vytápění dřevem. Kotelny E-CLASSIC a Classic Edge používájí třífázový proces spalování s teplotou přesahující 1 000 °C a spalují dřevo tak dokonale, že účinnost se přibližuje 100 %. S patentovaným samočistěním výměníku E-CLASSIC produkuje velmi nízké emise na jednotku vyrobeného tepla a je jedním z nejčisčích způsobů výroby tepla při spalování dřevní hmoty. Můžete vytápět více budov zároveň, ohřívat teplou vodu, nebo nahradit více zdrojů tepla.

 

         https://centralboiler.com/media/3414/edge-hdx_cutaway_larger.jpg?width=338.21871476888384&height=500             E Classic Technologie

Technické parametry

 

E–CLASSIC 1450

E–CLASSIC 3200

Classic Edge 300

Výkon max 46 kW 88 kW 30 kW
Hmotnost 956 kg 1 470 kg 594 kg
Topeniště (DxSxV) 810x610x830 mm 102x762x1220 mm  737x610x830mm
       
Integrovaný zásobník 746 l 1 552 l 568 l

Odpovídá normě EN 303-5

Výhody

 • Kompaktní zařízení
 • Dlouhá doba hoření
 • Integrovaný kotel a zásobník
 • Robusní a jednoduché na ovládání
 • Instalace během jediného dne
 • Odpadá manipulace s palivem a popelem v interiéru
 • Již nikdy kouř, špína a zápach

Oblasti použití/příklady

 • všechny stávající vodní topné systémy
 • novostavby
 • rekonstrukce
 • zemědělské a průmyslové objekty
 • dílny, skladovací haly, prádelny
 • penziony a hotely
 • mobilní zdroje tepla
 • decentralizované zdroje tepla

Další informace

E Classic Technologie

1. Tryska obohacení předehřátým vzduchem
Systém dodatečného okysličení předehřátým vzduchem v přechodu mezi horní a dolní spalovací komorou. Dávkování je řízeno patentovaným mikroprocesorem na základě dat sondy umístěné v horní spalovací komoře. Toto obohacení zároveň spustí sekundární spalování v dolní komoře.

2. Velká sekundární spalovací komora™
Při konečném spalování probíhá přesun plynů do spodní komory a spaluje plyny při teplotách přes 1000 °C, které zajišťují dokonalé spálení plynů. Celý tento proces zajišťuje vysokou účinnost a velmi nízké emise. Velké otočné dveře umožňují snadné čistění.

3. Volitelný podpal paliva plynem
Tato funkce velmi ulehčuje práci a obavy při podpalování kotle. Také umožňuje automaticky obnovit hoření, když se objeví aktuální potřeba tepla a to i v případě, že jste mimo domov.

4. Polyuretanová stříkaná izolace
Jako izolace kotelny je použita vodoodpuzující polyuretanová pěna, která nepropustí teplo v nádrži ani při tom nejhorším počasí. Izolace tvoří 100 % vzduchové a vodotěsné těsnění kolem vodního pláště, proto zbytečně neplýtváte vyrobenou energií.

5. Velkokapacitní zásobník vody zajišťuje optimální přenos tepla mezi topeništěm a spotřebičem tepla. Díky tomu může řídící elektronika ovládat spalovací proces pro co nejefektivnější spalování. Teplo zásobník dodává do radiátorů i po vyhoření paliva.

6. Nerezový izolovaný komín
Dodávka obsahuje 2 ks 1,2 m dlouhé kusy komínového systému, který lze v případě potřeby pohodlně prodloužit

7. All-Weather kovové opláštění kotelna je opláštěna odolným plechovým obložením zesíleným v rozích pro větší odolnost.

8. Přetlakové víčko konstrukce eliminuje odpařování

9. Třikrát izolovaná přikládací dviřka jsou umístěna dostatečně vysoko a mají velký otvor pro snadné přikládání, takže vaše práce je mnohem jednodušší. Ergonomicky navržené uzamykatelné dveře jsou aretované ve všech rozích, což zajišťuje pevné utěsnění topeniště.

10. Bypass dveří umožňuje přesměrovat spaliny přímo do komína. Zvuková výstraha připomene zapnutý bypass, aby spalování probíhalo co nejefektivněji.

11. LED osvětlení
kotelna je vybavena osvětlením všech důležitých častí tak, aby bezpečnost při nedostatečné viditelnosti byla maximální. (přikládací komora,dveře, okolí)

12. Xtract™ tepelný výměník umožňuje získat maximum tepla z extrémně horkých spalin procházejících výměníkem a předat ji do vody. Vertikální provedení výměníku minimalizuje náklady na údržbu.

13. FireStar™ Electronický regulátor je vaše řídící centrum. Pouhým stiskem tlačítka můžete sledovat provoz kotle nebo měnit jeho nastavení. Regulátor optimalizuje slyňovací proces automatickým nastavením primárního a sekundárního vzduchu. To zajišťuje efektivnější a čistější spalování.

14. Izolovaný zadní přístupový panel umožňuje neomezený přístup k dvířkám reakční komory, připojení elektřiny a čerpadel, vše na jednom místě. To činí a instalaci velmi jednoduchou. Izolace udržuje teplo uvnitř a zimu venku, čímž předehřívá vzduch vstupujíci do komor a činí kotelnu více efektivní.

15. EPA normy
E-Classic 1400, E-Classic 1450, E-Classic 2400 and E-Classic 3200 splňují EU EPA 3

******   Pro konzultaci a další dotazy nás prosím kontaktujte na tel: 565432876 nebo na emailu zednicek(at)telenet.cz  ******

int(1)

Novinky

 • Daoreet doloregn

  13.8.2012

  Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

 • Dolor sit amet

  13.8.2012

  Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu